Bojana Mihajlović je diplomirala na odseku za Fizičku elektroniku i trenutno radi kao data analyst za jednu američku kompaniju koja se bavi genetikom. Pored fakulteta, Bojana je bila izuzetno aktivna u našem Udruženju, radila je na projektu Soft Skills Academy, bila predsednica Udruženja 2014. godine, bila je glavni organizator Prolećnog kongresa 2016. godine i trenutno je član Nadzornog odbora. Posetila je mnogo gradova širom Evrope zahvaljujući Isteku, a jedna zanimljiva činjenica je da joj fale samo 4 zemlje sa Istek mape, pa da može da kaže da ih je sve obišla.

Pitanje: Koliko si dugo član Isteka i šta te je to privuklo da se učlaniš u ovo Udruženje?

Bojana: Učlanila sam se u Istek na svojoj drugoj godini fakulteta, u oktobru 2012.godine, kada me je jedna divna devojka, moja imenjakinja, srela na hodniku ispred 62ojke i predstavila mi čime se to Istek bavi. Ono što me je privuklo su mogućnost za rad na sebi, i to u pravcu u kom ti želiš, i definitivno putovanja. Kasnije sam shvatila da je Istek i više od toga.

1959526_10150395430994970_307991733244229457_n

Pitanje:Šta te je to posebno zadržalo i motivisalo da toliko godina budeš aktivna u Isteku?

Bojana: Prijatelji na prvom mestu. Vremenom ti poznanici/kolege sa kojima radiš na mnogim projektima postanu prijatelji. I to ne pričam samo lokalno, već i internacionalno. Danas, nakon pet aktivnih godina u Isteku, mogu da kažem da mi je Istek doneo veliki broj poznanika, ali i prijatelja, kako ovde u Srbiji, tako i širom cele Evrope.

Na drugom mestu su novi izazovi i želja da se sa svakim projektom nauči nešto novo, a onda tek slede dobra zabava i provod.

Pitanje: Da li bi nam rekla šta si sve radila u Isteku i šta si stekla iz tih iskustava?

Bojana: Pet godina aktivnog rada je jako veliki period da bih uspela da nabrojim sve šta sam radila, ali nabrojaću par “najvećih”: predsednik Lokalnog Komiteta Beograd 2014. godine, glavni organizator 30. Kongresa, član Soft Skills Academy organizacionog odbora, tim lider internacionalnog projekta Regionalizacija.

28056798_10151068197949970_3182373876708484858_n

Pitanje: Koji ti je omiljeni projekat koji se organizuje u Istek Lokalnom Komitetu Beograd?

Bojana: Definitivno Soft Skills Academy, zato što može potpuno da promeni način razmisljanja, posebno nas inženjera. Takođe, zato što je to bila prva velika stvar koju sam radila u Isteku, a i zato što sam postala prijatelj sa šest fantastičnih ljudi. Naravno, tu je i Kongres, čija organizacija donosi neku sasvim novu dimenziju i nove izazove, ali oni se ne organizuju svake godine.

Pitanje: Sigurno si posetila veliki broj internacionalnih događaja. Koji ti je ostao u najlepšem sećanju i zbog čega?

Bojana: Ako mene pitaš, volela bih da sam još više putovala, ali svakako mislim da sam bila na velikom broju događaja, i zvanično i nezvanično. Svaki događaj sa sobom nosi neke nove priče i nove uspomene. Mislim da mi je prvi internacionalni događaj najdraži, jer sam prvi put tako putovala, ali i zato što je to bila letnja razmena koju je Lokalni Komitet Atina organizovala. Tada je oko 100 Istekovaca spavalo u kampu, u šatorima na plaži, fenomenalan osećaj! Takođe, uspomene koje imam sa radionice u Cirihu i tih nedelju dana života u bunkeru, su nešto što se ne zaboravlja i tamo se rado vraćam.

10542815_10150412020104970_4946468117837113176_n

Pitanje: A koja ti je najbolja uspomena iz Isteka generalno?

Bojana: 2014.godina mi je posebno draga, jer sam tada zajedno sa svojim bordom doživela mnogo i to je stvarno nešto neponovljivo! I dan danas prepričavamo neke od tih situacija. Takođe, dva događaja koja se nisu desila u toj godini, a kojih se rado sećam su vezana za 30. Kongres. To su aplauz kada je Lokalni Komitet Beograd izabran za organizatora 30. Kongresa, kao i generalno ceo taj proces pripremanja kandidature, prezentacija i lavovska borba sa Lokalnim Komitetom Cirih, pošto su nam oni tad bili protivkandidati. I drugi događaj se desio godinu dana kasnije, kada se 30. Kongres završavao i kad nam je Internacionalni bord dodelio zahvalnicu za organizaciju istog. Žurka nakon toga se, koliko ja znam, i dalje smatra događajem sa najviše Istekovaca na jednom mestu, bilo nas je blizu 500.

Pitanje: Za kraj, šta bi poručila novim članovima našeg Udruženja?

Bojana: Sometimes the smallest step in the right direction ends up being the biggest step of your life.

10152478_10150437511884970_1916704472551475450_n