Naša članica, Milica Lazić, ove zime imala je priliku da učestvuje u radionici koju je organizovao Lokalni komitet Lil — SILilleCON Valley 2.0. Kako se Milica provela možete pročitati u nastavku teksta.

Tema radionice bila je izrada jednostavnih robota uz pomoć Arduina i Android aplikacije. Održana su predavanja na ove dve teme, praćene samim radom na robotima. Naš zadatak je bio da, u grupama, osmislimo funkciju robota i potom ga sastavimo i isprogramiramo. Na kraju nedelje smo prezentovali naš rad, i dodeljena su simbolična priznanja.

IMG_20180202_184245 - Milica Lazic                          IMG_20180203_174804 - Milica Lazic

Naravno, rad na radionici bio je praćen sjajnim druženjem i žurkama svako veče. Trećeg dana bilo je održano tradicionalno Internacionalno veče, na kome smo mogli da uživamo u specijalitetima raznih država. Tokom radionice, obišli smo njihov fakultet, Polytech Lille, i upoznali mnoge lokalne studente, organizacije i klubove. Poslednjeg dana, u okviru City Rally-ja, prošetali smo se gradom, čuli nešto o lokalnoj istoriji i zanimljivostima. Ponovo smo prošli pored mesta koja smo posećivali tokom nedelje i, pomalo emotivno, priveli radionicu kraju.

Ljudi koje sam upoznala na događaju, kako participanti, tako i organizatori, su bili stvarno izvanredni. Stekla sam sjajne prijatelje i prelepo se provela. Ova radionica je bila jedno nezaboravno iskustvo, i nadam se da ću uskoro imati priliku da otputujem na još neki sličan događaj.

27999350_2030845150289663_1010944500_o